NATUROTERAPIA

Naturoterapia to termin, z którym stykamy się coraz częściej. Jednak podobnie, jak w przypadku medycyny naturalnej, sama koncepcja wciąż dla wielu osób pozostaje niejasna, co prowadzi do powstawania wielu mitów na jej temat i rozpowszechniania informacji, które nie zawsze są prawdziwe.

Naturoterapia skupia się na stopniowym przywróceniu ogólnego zdrowia organizmu w sposób zupełnie naturalny i przy użyciu naturalnych środków.  Nie jest to równoznaczne z rezygnacją z nowoczesnych metod diagnostycznych, czego przykładem jest wykorzystanie technik biorezonansu elektromagnetycznego. Wiąże się jednak z rezygnacją konwencjonalnych farmaceutyków.

Jak naturoterapia leczy różne schorzenia?

Dostrzegając negatywny wpływ konwencjonalnych preparatów na nasze zdrowie i samopoczucie, coraz częściej sięgamy po metody tradycyjne. Większość z nich bazuje na właściwościach ziół i roślin. W podobny sposób działa naturoterapia, która polega na odpowiednim komponowaniu naturalnych składników roślinnych ze sobą tak, aby oddziaływały w określony sposób. W terapii wykorzystuje się zioła i olejki eteryczne.

Naturoterapia kładzie również nacisk na psychologię. Uważa się, że to psychika człowieka jest źródłem wielu schorzeń i przyczyną dolegliwości fizycznych. Holistyczne podejście do procesu leczenia wymaga więc pracy terapeutycznej i równoczesnego oddziaływania zarówno na ciało, jak i psychikę pacjenta.

W zakres naturoterapii wchodzą również terapie manualne: masaże, akupunktura, akupresura czy refleksoterapia. Naturoterapeuta posiłkuje się także innymi metodami, wśród których można wskazać wodolecznictwo, leczenie sztuką oraz dietetykę. Wszystkim tym działaniom towarzyszy odpowiednia diagnostyka stan zdrowia pacjenta, która – jak już wcześniej wspomnieliśmy – bazuje na nowoczesnych metodach i technikach diagnostycznych.

Czym zajmuje się naturoterapeuta?

Podstawowym zadaniem naturoterapeuty jest promowanie zasad tradycyjnej naturoterapii oraz poszerzanie wiedzy na temat prozdrowotnego stylu życia. W swojej pracy naturoterapeuta:

  • identyfikuje i eliminuje przyczyny niedomagań organizmu,
  • rozpoznaje naturalne siły organizmu,
  • podchodzi holistyczne do człowieka, a więc wszystkich sfer jego życia – fizycznej, mentalnej i duchowej,
  • wdraża odpowiednie praktyki w zakresie profilaktyki zdrowia,
  • korzysta wyłącznie z naturalnych metod terapeutycznych.

Naturoterapia – Kraków

Naturoterapię praktykujemy w  MD Vital w Krakowie. Zapewniamy naturalne podejście do diagnostyki i terapii. Zabiegi z zakresu naturoterapii kierujemy zarówno do osób borykających się z problemami zdrowotnymi, jak i osób, które chcą wdrożyć naturalną profilaktykę zdrowia w swoim życiu. Jedną z naszych specjalności jest naturalne leczenie boreliozy. Pomagamy również w przypadku zdiagnozowania infekcji pasożytniczych, bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Specjaliści MD Vital z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naturoterapii, jak i pozostałych pozycji naszej oferty terapeutycznej.